הקשר בין איכות האוויר לבין נזלת אלרגית


15 אלף ליטר של אויר, עוברים מידי יום דרך מערכת הנשימה שלנו הכוללת את האף, הלוע, הסינוסים והריאות.  
דרכי הנשימה מצופות ריר חלבוני הלוכד חלקיקים ומונע את ייבוש רירית האף.

נזלת אלרגית מופיעה אצל אנשים רגישים כאשר הם נחשפים לגורמי אלרגיה ובתוכם הפרשות קרדית אבק הבית
(קרדית האבק הינה חרק מיקרוסקופי הניזון מקשקשי העור שלנו ומפריש ממערכת העיכול שלו חלקיקים זעירים החודרים לדרכי הנשימה שלנו) ונבגי עובש המתפתחים בבית בתנאי לחות וחום, בעיקר בתוך מערכות מיזוג האוויר.
 
נזלת אלרגית היא  תוצאה של רגישות לאלרגנים סביבתיים (שהפרשות קרדית האבק ועובשים, הם העיקריים שבהם) , הגורמים מביאים לדלקת ברירית האף. הסימפטומים הנפוצים הם גרד, התעטשויות והפרשה מימית.
אסטמה היא מחלה דלקתית. משערים שהיא שגורמיה נעוצים בפעילות בלתי תקינה ובלתי מאוזנת של מערכת החיסון בגוף. במחלה כזו, החולים פגיעים לגורמים שונים, שעלולים לגרום להחמרה בתגובה הדלקתית ולהתקפים של קוצר נשימה. ידוע שחולי אסטמה חווים החמרה במחלתם לאחר חשיפה לחומרים אלרגניים שונים.

מחקרים רבים הוכיחו את מובהקות הקשר בין רטיבות ועובש בבית, לבין סיכון מוגבר לנזלת אלרגית. 

ילדים שהוריהם דיווחו על עובש או נזקי מים בבית היו בסיכון גבוה ב-55% לפתח נזלת אלרגית, בהשוואה לילדים אחרים.

במחקר שפורסם בכתב העת European Respiratory Journal לפני מספר שנים, נבדק הקשר בין אסטמה, לחות, ונוכחות עובש.
המחקר הצביע על קשר ישיר על קשר ישיר בין עומס העובשים והחלקיקים הפטרייתיים לבין היקף הטיפול הנדרש בחולי אסטמה. על פי המחקר, על אף שבדרך כלל נהוג להתייחס לאלרגנים כאל טריגרים להופעת התקפים בלבד, ולגורמים המחמירים מחלה קיימת, ייתכן שיש להם תפקיד גם בהיווצרותה של האסטמה.

הקטנת החשיפה וטיפול במקור הבעיה ולא בסימפטום
אין ספק כי בראש ובראשונה, כאשר התסמינים מופיעים, נדרשת בדיקה וטיפול רפואי על ידי רופא מומחה. אולם ככול שנפעל לצמצם את נוכחותם של הגורמים ו/או הטריגרים למחלה, הרי שנצמצם ואף נעלים אותה ואת תופעות הלוואי שלה. 

מערכת בריאוטק הינה התקן תוך ביתי המבוסס על הפצה של פרוביוטיקה טבעית הניזונה מהפרשות קרדית אבק הבית, מצמצמת משמעותית את נוכחותן של הפרשות אלה כגורמי אלרגיה, נלחמת בעובשים מזיקים ומצמצמת את נוכחותם במתחם הביתי ובמערכות מיזוג האוויר.

מערכת בריאוטק באמצעות הפרוביוטיקה שהיא מפיצה, יוצרת מרחב נקי יותר ממזיקים ונעים לשהייה גם לסובלים מרגישות יתר לגורמי אלרגיה בדרכי הנשימה.
מעוניינים במידע נוסף?שלחו פרטים ונחזור אליך בהקדם
שם *
מייל
טלפון *
הערות