הבעיות בהן אנו מטפלים

מערכת בריאוטק מבוססת על טכנולוגיות מתקדמות העושות שימוש בפרוביוטיקה. המערכת נותנת מענה רחב ולעיתים מלא, למיגוון רחב של בעיות נפוצות. בטרם נסקור בעיות אלו, נדגיש כי השימוש במערכת אינו מהווה בשום מקרה תחליף לטיפול ו/או מעקב רפואי ככל שזה נדרש.

ריח רע הנובע מהתפתחות זיהומים ועובשים במערכות מיזוג אויר
חוש הריח הוא אחד הכלים החשובים שהעניק הטבע לאדם על מנת להזהירו מסביבה המסוכנת לבריאותו. ריח רע יוצר אצלינו תחושת חוסר נעימות שמניעה אותנו לפעולה: התרחקות מהאזור הנגוע ו/או פעילות אקטיבית לטיפול במפגע עצמו.
גם ריח רע שנפלט ממערכת מיזוג האוויר מצביע על קיומו של מפגע עם פוטנציאל לנזק בריאותי. ישנן מספר שיטות לטיפול בריח רע ממזגנים, הפתרון השכיח עושה שימוש בכימיקלים ש"הורגים כל מה שיש" ומשאירים מצע נוח ונקי להתפתחות זיהומים ועובשים חדשים, חזקים ומסוכנים יותר אשר פיתחו עמידות לכימיקלים.

בריאוטק מציעה גישה מקורית, יעילה ובריאה – שימוש בפרוביוטיקה. אנו מזרימים אל האוויר באופן שוטף ויזום, את האורגניזמים שאנו רוצים שיחיו בו. כלומר מחליפים זנים שליליים ומזיקים בזנים חיוביים ומועילים. כך אנו שומרים על סביבה בריאה מבלי לבצע שימוש בכימיקלים מסוכנים ותוך שליטה בסביבה המיקרוביאלית.

נזלת אלרגית / אלרגיה לקרדית אבק הבית
נזלת אלרגית היא תגובת יתר של מערכת החיסון למגע של דרכי הנשימה העליונות עם אלרגנים (חלבונים הפזורים באוויר). היא מופיעה ומחמירה על פי רוב, כאשר מצויים באוויר כמות מרובה של הפרשות של קרדית אבק ו/או עובשים, או MVOC – תרכובות מיקרוביולוגיות אורגניות נדיפות.    
 
אלרגיה לקרדית אבק הבית היא בעצם אלרגיה להפרשות קרדית האבק. בדרך כלל תופעת הלוואי הנפוצה ביותר לאלרגיה זו היא נזלת אלרגית המלווה בקשיי נשימה עיטוש אף סתום וכיו"ב אולם לעיתים התופעות חמורות יותר כאשר העור מגיב בפריחה, אדמומיות וגירוד, והעיניים מגיבות בדמע  ובדלקות בעת המגע עם הפרשות קרדית האבק.
מערכת בריאוטק מפיצה כאמור פרוביוטיקה, שניזונה מהפרשות קרדית האבק ומקשה על העובשים להתפתח בסביבה בה היא נמצאת ובכך מצמצמת את החשיפה לגורמי הנזלת האלרגית ומקלה מאוד ולעיתים אף מבטלת את התופעה בסביבה בה היא מופעלת.

אסטמה
ברשימת המאמרים ניתן ללמוד על הקשר בין אסתמה ובין נוכחותם של אלרגניים בסביבה.
מערכת בריאוטק מטפלת בסביבה בה היא מופעלת ומצמצמת בצורה ניכרת את נוכחותם של מרכיבים אשר מעוררים התקפי אסטמה אצל הסובלים.

הפרעות שינה
אם תופעת ההתעוררות עם אף סתום ופה יבש מוכרת לך, אתה "בחברה טובה". איכות השינה הינה אחד המרכיבים החשובים והמשפיעים ביותר על בריאות האדם, הצלחתו האישית, יכולת הריכוז שלו ובשל כך, גם על איכות חייו.
חלק ניכר מהפרעות השינה  נגרם כתוצאה מהפרעות ו/או חסימות נשימתיות בזמן השינה. כאשר הגוף נמצא במצב מאוזן ודרכי הנשימה (אף, פה) סמוכות למשטחי השינה, הנשימה שלנו יוצרת סביבה עם לחות גבוהה מה שמקרב את פעילות הקרדית קרוב יותר לדרכי הנשימה ומביא להגדלת החשיפה להפרשותיה.
הדבר נובע מכח הכבידה וכן מהעובדה שקרדית האבק ניזונה מקשקשי עור.
בשל כך, צפיפותם של האלרגנים הללו ובכלל זה הפרשות קרדית האבק על משטחי השינה היא גבוהה ועל כן במקרים רבים, אנשים עם רגישות נמוכה שאינם סובלים מהפרעות אלה במהלך היום סובלים מהתופעה במהלך השינה דבר שפוגע מאוד באיכות החיים.

תופעות לוואי סביבתיות "קלות"
במקרים רבים אנו עובדים שעות ממושכות במתחם סגור אשר האוויר שאנו שואפים אל דרכי הנשימה, עובר תחילה בתעלות מיזוג שלאורך שנים צברו עובשים, זיהומים ותופעות עם פוטנציאל לנזק בריאותי.
אם נוסיף לכך את העובדה שמטעמי חיסכון, האוויר המשונע במערכות אלה ברובו מתבסס על סירקולציה פנימית ואת העובדה שבסביבות עבודה רבות מצויים שטיחים מקיר לקיר ומחיצות בד ומשטחים המהווים סביבה בעלת פוטנציאל לצבירת קרדית אבק, נגלה ששיעור ניכר מזמנינו אנו שוהים בבניינים הסובלים ממכלול תופעות המהוות את "תסמונת הבנין החולה".
ביטוי נפוץ לכך הוא כי אדם המצוי בסביבה שכזו מגיב בכאבי ראש, עייפות, חוסר ריכוז  דבר שפוגע באיכות החיים והבריאות של הנוכחים.

תופעות "משמעותיות" - התפשטות מחלות מדבקות וזיהומים
לסביבה צפופה, פוטנציאל גדול להעביר מחלות מאדם לאדם. חיידקים אותם הגוף נושא נשארים במשטחים איתם בא האדם במגע ומועברים לאדם אחר שבא במגע עם משטחים אלה מאוחר יותר. אותם חיידקים משתמשים במשאבים המצויים בסביבה (לחות וחמצן) ושורדים בה במשך זמן רב  עד 72 שעות.
ככל שהסביבה צפופה יותר  ונוכחות האנשים בה רבה יותר, סביר שהיא תכיל חיידקים ועובשים מזהמים בכמות הולכת וגדלה וגדלה גם ההסתברות להידבקות במחלות.

התפתחות זנים של חיידקים אלימים וחסינים בכלל ובבתי חולים בפרט
בתי חולים מהווים סביבה מסוכנת בשל נוכחות מוגברת של אנשים לא בריאים שבעצם מהווים נשאים ואו מפיצים של חיידקים מזיקים
שימוש בתרופות אנטיביוטיות למיניהן הביא במשך השנים להתפתחות זנים של חיידקים שפיתחו עמידות לאנטיביוטיקה. הרפואה המודרנית והחיידקים הללו נמצאים במירוץ אינסופי בו האדם מפתח (בהצלחה) תרופות חדשות אולם אלו מועילות רק לתקופה מוגבלת עד שמתפתח זן עמיד עבורו נדרש לפתח תרופה חדשה, וחוזר חלילה. זה מה שקורה בגוף האדם וכך קורה גם בסביבה כאשר המיקרוביולוגיה הסביבתית מתחסנת עקב שימוש מופרז בכימיקלים אנטי בקטריאליים!

הפרוביוטיקה של בריאוטק איננה נלחמת בטבע באמצעים כימיים. היא פשוט מתבססת על העיקרון לפיו בסביבה טבעית מתפתחים וחיים חיידקים בהיקף אותו הסביבה יכולה להכיל. וככל שנדאג שבסביבה הזו כן תהיה פרוביוטיקה, אולם כזו שהגדרנו כרצויה, לא יצמחו  ולא יתפתחו בה זנים מזיקים ומזהמים, שכן היא כבר "רוויה" ולא יכולה לקלוט חיידקים נוספים.

והעיקר......הבריאות.
מעוניינים במידע נוסף?שלחו פרטים ונחזור אליך בהקדם
שם *
מייל
טלפון *
הערות